OS.05 Zatwierdzenie dokumentacji hydrologicznej, geologiczno-inżynierskiej i geologicznej złoża kopalin

• Pismo przekazujące do Starosty Obornickiego dokumentację, w celu jej zatwierdzenia.
  • 4 egzemplarze dokumentacji w postaci papierowej oraz w postaci elektronicznej                                   na 4 informatycznych nośnikach danych.
  • W zależności od potrzeb – pełnomocnictwo udzielone osobie fizycznej działającej w imieniu wnioskodawcy.
  • Dowód uiszczenia opłaty skarbowej.

wniosek o zatwierdzenie dokumentacji hydrologicznej, geologicznej, geologiczno-inżynierskiej i geologicznej złoża kopaliny.

Starostwo Powiatowe w Obornikach, ul. 11-go Listopada 2A, 64-60 Oborniki          Wydział Budownictwa i Środowiska Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, tel. (61) 2973133, e-mail: środowisko@powiatobornicki.pl

Odbiór dokumentów: listownie lub osobiście przez wnioskodawcę albo jego pełnomocnika II piętro, pokój 207.

Opłatę skarbową w wysokości:

• 10,00 zł. za zatwierdzenie dokumentacji geologicznej.
  • 17,00 zł. za złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa.

należy uiścić na konto Urzędu Miejskiego w Obornikach, ul. M.J. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki, konto PKO BP w Obornikach, nr rachunku 64 1020 4128 0000 1002 0006 9161.

1 miesiąc, a w przypadkach skomplikowanych do 2 miesięcy.

Wydanie przez Starostę Obornickiego decyzji administracyjnej zatwierdzającej dokumentację.  W przypadku, gdy dokumentacja nie odpowiada wymaganiom prawa albo powstała w wyniku działań niezgodnych z prawem, organ odmawia jej zatwierdzenia.

• Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 czerwca 2011 r. (tj. Dz. U. z 2019r., poz. 868 ze zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2016 r. w sprawie  dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz.U. z 2016 r, poz. 2033).
  • Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 lipca 2015 r. w sprawie dokumentacji geologicznej złoża kopaliny, z wyłączeniem złoża węglowodorów (Dz.U. z 2015 r., poz. 987).
  • Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz.U. z 2018r., poz. 2096 ze zm.).
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (tj. Dz.U. z 2019r., poz. 1000 ze zm.).

Od decyzji stronie przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Pile  za pośrednictwem Starosty Obornickiego, w ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Dodatkowe informacje udzielane są w pok. 207 - II piętro,                                      tel. (61) 2973133.

Zmiany dokumentacji geologicznej dokonuje się przez sporządzenie dodatku. Do postępowania   z dodatkiem do dokumentacji geologicznej stosuje się art. 93 ust. 1 - 3 ustawy Prawo geologiczne  i górnicze.

Dokumentacja musi być opracowana przez geologa z odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi.