AB.12 Uzyskanie zaświadczenia w sprawie dodatku mieszkaniowego

Wniosek podpisany przez Inwestora/Inwestorów lub osobę upoważnioną (druk do pobrania
ze strony internetowej lub w urzędzie).

Do 7 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.

Organ administracji architektoniczno-budowlanej sprawdza się kompletność wniosku.   W przypadku braków formalnych wzywa się Inwestora do uzupełnienia wniosku w określonym terminie. W sytuacji nie uzupełnienia wniosku we wskazanym terminie, sprawa pozostaje bez rozpatrzenia.

Wezwania wydawane w trybie administracyjnym przesyłane są do Inwestora listem poleconym za dowodem doręczenia.

Postępowanie kończy wydanie zaświadczenia.

• Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie dodatków mieszkaniowych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2133).
    (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm.)
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1000

Na postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia przysługuje zażalenie do Wojewody Wielkopolskiego w Poznaniu, w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia. Zażalenie należy złożyć za pośrednictwem Starosty Obornickiego.

Brak