KT.36 Rejestracja pojazdu sprowadzonego spoza Unii Europejskiej

Wniosek o rejestrację pojazdu – druk dostępny w urzędzie lub na stronie internetowej.

• oryginał dowodu własności pojazdu, ( do wglądu, przy złożeniu wniosku)
  • oryginał dowodu odprawy celnej przywozowej,
  • oryginał dowodu rejestracyjnego lub oryginał innego dokumentu stwierdzającego rejestracje pojazdu za granicą,
  • przy nowym z salonu – świadectwo zgodności WE albo świadectwo zgodności  wraz  z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenie jednostkowe pojazd, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia WE pojazdu – jeżeli są wymagane.
  •  tłumaczenia dokumentów zagranicznych
  • oryginał dowodu wpłaty na odrębny rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdzający dokonanie opłaty w wysokości 500 zł (dotyczy pojazdów kategorii M1 i N1) Dotyczy pojazdów sprowadzonych na teren Polski przed końcem roku 2015. W przypadku faktur  zakupu pojazdu z komisu należy załączyć oświadczenie komisanta o terminie nabycia  danego pojazdu.
  • oryginał zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu,
  • dowód osobisty do wglądu lub zaświadczenie o zameldowaniu (dotyczy osób fizycznych),
  •   opłata komunikacyjna i ewidencyjna

WNIOSEK

OŚWIADCZENIE- REJESTRACJA WARUNKOWA

Pełnomocnictwo

Pokój 018 (parter)

tel. (0-61) 29 73 143, tel. (0-61) 29 73 105, tel. (0-61) 29 73 107

e-mail a.szrama@powiatobornicki.pl

Opłata komunikacyjna:

1.Pojazd samochodowy, z wyłączeniem motocykli – 160,00 zł

• opłata rejestracyjna 160,00 zł

2.Motocykl - 120,00 zł

• opłata rejestracyjna 120,00 zł

3.Przyczepa, ciągnik rolniczy – 120,00 zł

• opłata rejestracyjna 120,00 zł

4.Motorower- 110,00 zł

• opłata rejestracyjna 110,00 zł

Powyższe opłaty komunikacyjne należy uiścić na konto Starostwa Powiatowego w Obornikach

.

Uzyskanie decyzji administracyjnej o rejestracji pojazdu.

PODSTAWA PRAWNA

•    Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r.-Kodeks postępowania administracyjnego.

•    Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r.-Prawo o ruchu drogowym.

•    Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej.

•    Ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym  Funduszu  Gwarancyjnymi i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017r. w sprawie   rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003r. w sprawie szczegółowych    czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów    dokumentów w tych sprawach.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 09 maja 2016r. w sprawie    wysokości  opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, tablic (tablicy)  rejestracyjnych i  nalepki kontrolnej oraz ich wtórników.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 września 2003r. w sprawie dokumentów   stanowiących podstawę wpisu danych do karty pojazdu oraz czynności jednostek zajmujących    się dystrybucją, przechowywaniem i wydawania kart pojazdów.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 października 2003r. w sprawie warunków i   trybu  wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu.

•    Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 30.12.2019r. w prawie opłaty ewidencyjnej  stanowiącej przychód Funduszu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

•    Rozporządzenie Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13.04.2012r w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego.

Szczegółowe informacje w sprawie można uzyskać pod numerem tel. (0-61) 29 73 107.

Rejestracji pojazdu dokonuje Starosta właściwy dla miejsca siedziby lub zamieszkania właściciela pojazdu.