KT.52 Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu

wniosek – druk dostępny w urzędzie lub na stronie internetowej.

• oryginał dowodu rejestracyjnego,

• dowód osobisty

• tablice rejestracyjne do depozytu.

• opłata komunikacyjna

• pełnomocnictwo w przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika (tj. możliwe w przypadku posiadania kompletu dokumentów)

WNIOSEK WYCOFANIE CZASOWE

Pełnomocnictwo

Pokój 018 (parter)

tel. (0-61) 29 73 143, tel. (0-61) 29 73 105, tel. (0-61) 29 73 107

e-mail: a.szrama@powiatobornicki.pl

Uiszcza się opłatę komunikacyjną w wysokości: 80,00 zł za decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu na okres 2 miesięcy, kolejna opłata uzależniona jest od ilości miesięcy na które dany pojazd ma być wycofany czyli każdy kolejny miesiąc czasowego wycofania pojazdu z ruchu, w przypadku wycofania pojazdu z ruchu na okres dłuższy niż 2 miesiące.

4,00zł – od 3 do 12 miesięcy

2,00zł – od 13 do 24 miesięcy

0,25 zł – od 25 do 48 miesięcy

Wpłaty należy uiszczać na konto Starostwa Powiatowego w Obornikach

nr konta : 40 1020 4128 0000 1802 0006 9492.

Uzyskanie decyzji administracyjnej o rejestracji pojazdu.

•    Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r.-Kodeks postępowania administracyjnego.

•    Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r.-Prawo o ruchu drogowym.

•    Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej.

•    Ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym   Funduszu  Gwarancyjnymi i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017r. w sprawie  rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych .

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003r. w sprawie szczegółowych   czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów   dokumentów w tych sprawach.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 09 maja 2016r. w sprawie  wysokości  opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, tablic (tablicy)    rejestracyjnych i  nalepki kontrolnej oraz ich wtórników.

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 września 2003r. w sprawie dokumentów   stanowiących podstawę wpisu danych do karty pojazdu oraz czynności jednostek zajmujących  się  dystrybucją, przechowywaniem i wydawania kart pojazdów .

•    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 października 2003r. w sprawie warunków i  trybu  wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu.

•    Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 marca 2016r. w sprawie   wysokości  opłat za kartę pojazdu oraz jej wtórnik.

•    Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 30.12.2019r. w prawie opłaty ewidencyjnej  stanowiącej przychód Funduszu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

•    Rozporządzenie Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13.04.2012r w   sprawie  trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku   legalizacyjnego.

Szczegółowe informacje w sprawie można uzyskać pod numerem tel. (0-61) 29 73 107.

Rejestracji pojazdu dokonuje Starosta właściwy dla miejsca siedziby lub zamieszkania właściciela pojazdu.